marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie znajdziemy dużo firm. Co mają wspólnego? Przede wszystkim metale, które zużywają do wytwarzania biżuterii, a także którymi dodatkami je ozdabiają. Teraz skupimy się zdobienia. Dokonamy ich podziału i krótko przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają najczęściej wytwarzane krzemionki z piasku, a dokładnej z ołowiowego szkła. Styliści często umieszczają je w platerowanych kolekcjach sztucznej biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim cechuje się zdecydowanie wyższym współczynnikiem załamania wiązki światła. Pozostaje także widocznie gęstsze od tego nam znanego. Wiodącym producentem takiego szkła jest zachodnia firma Elements Swarovski.

Cyrkonie |to} drugi z reguły używany kamień. Ten kamień tworzy się całkowicie sztucznie. Pozostaje bardzo twarda, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W złotnictwie materiał ten jest krótko, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Cóż, podstawową pozytywną stroną jest niewysoka wartość.

Szlachetne Kamienie to najdroższe z dodatków upiękniających wyroby jubilerskie. Znamy ich w naturze zdecydowanie dużo. Ale, teraz skupimy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| droższa klasa minerału – berylu. Dla laików, to ten oliwkowy. Znajduje Uznanie złotników, ale także kolekcjonujących kamienie. Jest bardzo gęsty oraz łupliwy.

Rubiny są nieomalże najbardziej rozpowszechnionym kamieniem, co więcej należą do rodziny korundu. Słynną ponadprzeciętnej twardości 9/10, najpopularniejsze rubiny są ciemnoczerwone w takich kamieniach czasami można zaobserwować rozszczepienie barwy.

Szafiry – kamienie te pozostają bardzo doceniane w branży złotniczej. Identycznie do szafirów przynależą do rodziny korundów. Najczęściej są niebieskie. Duża liczba producentów tworzy go chemicznie.

Diamenty – można mówić stosunkowo krótko. Są najmniej sprężyste z pośród ziemskich minerałów oraz zarazem najwięcej warte.

Omówiliśmy główne dodatki wykorzystywane do wzbogacania wyrobów złotniczych. Choć, że znamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan