producenci-dodatkow.pl

Produkty złotnicze posrebrzane, albo też złote? Które z nich kupujemy częściej? Ta walka trwa stosunkowo nie krótko na świecie. Teraz spróbujemy odpowiedzieć w tej kwestii. Choć zagadnienie nie jest takie proste jak mogłoby się zdawać. Oba rodzaje biżuterii posiadają znane wady, ale również i poważne pozytywne aspekty noszenia.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj robi się takie modele z oczyszczonego metalu. Z tego powodu jest znacznie droższa. Wytwarza się taką biżuterię obrabiając rudy metali. Pozostaje znacznie dostojniejsza i dokładnie z tego powodu częściej wybierają ją ludzie zamożniejsi. Również ważne jest punkt jej prezentacji, zwykle są to salony z biżuterią. Pozostaje ładnie wystawiona w podświetlonych, gablotach. W takcie jej kupna nierzadko zainkasujemy piękne pudełko. W jubilerskim punkcie pomoc na pewno pozostanie lepsza oraz lepiej wykwalifikowana. Biżuteria prawdziwe o czym także nie wolno pamiętać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Sztuczna biżuteria – jest najczęściej wytwarzana ze amalgamatów zwykłych metali, a plateruje się ją niedużą kożuchem srebra. Te wyroby raczej w niekrótkim czasie niszczeją i klienci wyrzucają je. Ich najpowszechniejsza pozytywna strona to jak najbardziej niska cena produkcji. Ze smutkiem mówimy, że potrafi wywoływać uczulenia, z reguły produkty z dodatkiem niklu. Co najistotniejsze modele tej biżuterii pozostają wybitnie śliczne ze względu na stop, po prostu zdecydowanie łatwiej ją wyprodukować. Zestawy w tym wypadku z reguły złożone są z dwóch części – – naszyjnika i kolczyków.
Podsumowując biżuteria z metali szlachetnych pozostaje lepiej wykończona, a także nie wywołuje reakcji skórnych. Ale jest znacznie droższa, co więcej nie zużywa się po krótkim czasie użycia jak platerowana. Jednakże linie sztucznej biżuterii są oryginalniejsze i w niższej cenie. Który gatunek pozostaje lepszy? Oczywiście sztuczna.

Producenci dodatkow